Поділитися

Гості ефіру на ТРК Київ стали голова організації “Україна без тортур” Олександр Гатіятуллін та голова Державної пенітенціарної служби України у 2014 році Сергій Старенький.

Чому на 70% держава збільшує фінансування пенітенціарної системи на 2018 рік?

Сергій Старенький: Зараз на системі пробації працівники Міністерства Юстиції займаються більше піаром. Тому що її дійсно потрібно більше фінансувати, але не лише в цьому справа. Необхідно також покладати певні функції та навантажувати. На жаль, МінЮст обирає кількісний показник, а фактичне наповнення цієї роботи не дуже відбувається. Центр пробації – це система, яка має перевиховувати але вона не здійснює контроль за тими, хто вже звільнився.

Олександр Гатіятуллін: Потрібно зазначити, що додаються функції пенітенціарної пробації, а персонал залишається той самий, який виконував функцію спостереження. Ситуація наступна: розширюються повноваження, персонал залишається у той же кількості що виконував наглядову пробацію, впроваджується підготовка досудової доповіді. Ось саме на цьому й відбувається збільшення фінансування. Персонал, навчання та реалізація пробаційних програм – на це підуть основні кошти.

Приклад Польщі показує ефективність роботи перевиховання у тюрьмах. Чи запрацює ця система в Україні?

Сергій Старенький: Вона вже зараз працює. Те, що нам кажуть що 25 років нічого не змінювалось, сьогодні я просто назву як це у нас називається. Є камери максимального типа безпеки, там відбувають покарання найбільш небезпечні злочинці. Камери середнього і мінімального рівнів безпеки працюють в Україні вже з 2001 року. Система Польщі дуже схожа на нашу, ми всі вийшли із системи радянських тюрем.

Олександр Гатіятуллін:  У нас існують колонії з мінімальним рівнем безпеки з полегшеними умовами чи виправні центри. Взагалі, в’язні працюють на контрагентах, тобто на підприємстві або сільськогосподарських роботах. Їх не охороняють, вони лише приходять ночувати. З точки зору впровадження – це вірні кроки, закони чітко прописані. В реальності це не працює, на жаль.

Повне відео ефіру