Поділитися

14 грудня, у Відкритому Міжнародному Університеті розвитку людини “Україна”, відбулась наукова конференція з прав людини.

Науково-практична конференція проводилась за підтримки Республіки Польщі та Голови офісу International Human Rights Community. Учасниками події були студенти, правники, юристи, лідери громадських організацій зі всієї України та викладачі університетів.

“Україна без тортур” представляла  Марина Гоменюк, програмна директорка організації. Тематикою її доповіді була “Національна система попередження катувань в державі”: “Модель національного превентивного механізму, яка передбачає спільну діяльність Офісу Омбудсмена з представниками неурядових організацій та організацій громадянського суспільства діє у багатьох країнах світу. Вона ефективно функціонує  у Вірменії, Данії, Молдові, Словенії, Великій Британії. У нашій державі НПМ запрацював у 2012 році. П’ять років поспіль громадські експерти-монітори разом із працівниками Департаменту НПМ запобігають катуванням, шляхом регулярних візитів у місця утримування по всій Україні” – доповідала Марина.

Також, на конференції виступала, як спікерка, громадська моніторка Ірина Максимова. Вона доповіла на тему «Права жінок у місцях позбавлення волі». Виступ кожної спікерки доповнив один одну.