Поділитися

Наприкінці року приходять найкращі новини. Сьогодні, “Україна без тортур” отримала офіційну відповідь від Міністерства освіти і науки України на звернення, щодо ситуації у Рава-Руській школі-інтернаті.  Ми вже писали про наші одночасні візити на Львівщину у жовтні тут.

Працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму разом із громадськими експертами, програмною директоркою ГО “Україна без тортур” Мариною Гоменюк, Світланою Дем’янчук та Ганною Беловольченко здійснили моніторинговий візит до загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату.

Під час візиту монітори з’ясували, що через недофінансування школа-інтернат була змушена зменшити норми харчування для учнів. «Минулого року ми отримали з бюджету 2 мільйони гривень, а цього – лише 1 мільйон 200 тисяч», – зазначив директор навчального закладу Андрій Солтис. Відтак, діти не отримують достатньої кількості м’яса, кисломолочних продуктів та фруктів. Окрім цього, робота харчоблоку не організована належним чином: порушуються санітарні норми та правила зберігання продуктів.

Після оприлюднення результатів візиту на сайті Омбудсмана (http://www.ombudsman.gov.ua/ua/all-news/all-activity/u-shkoli-internati-na-lvivschini-porushuyutsya-normi-xarchuvannya-ditej/) ми звернулись  до обраного депутата-мажоритарника по цьому регіону, як новий спосіб реагування на  результати моніторингових візитів НПМ.

Десятого жовтня ми відправили Лист до Народного депутата Парасюка В.З.  (округ №122), щодо умов перебування дітей у цій школі-інтернаті, яка знаходиться у віддаленому районі Львівщини, біля кордону із Польшею. 27 грудня, до офісу “Україна без тортур” надійшла відповідь на звернення Народного депутата до Міністерства Освіти і науки України за підписом Лілії Гриневич.

Міністерство звернулось до Департаменту освіти і науки Львівської області вирішити проблеми інтернату. Представники Львівської ОДА після візиту неодноразово були проінформовані про порушення у цьому закладі.

На нашу думку, саме Міністр Гриневич  та Міністерство освіти мають зламати систему проблем у  таких закладах, де навчаються діти вразливих категорій. Байдужість та уникнення відповідальності не є запорукою змін та реформ.