Поділитися

В Україні понад 1500 осіб засуджено до довічного терміну ув’язнення, з них 26 жінок. Всі вони відбувають покарання в Качанівській виправній колонії №54 у Харкові.  Жінки проживають по декілька людей в житлових кімнатах, можуть користуватися інтернетом та мобільним телефоном для розмов із рідними у присутності інспекторів. Єдиний спосіб повернутись до нормального життя це помилування президента. Для отримання цього необхідно, щоб “довічник” відсидів у в’язниці 20 років, написати прохання і повністю розкаятись у скоєному.
За весь час незалежності, Президент України жодного разу не скористався своїм правом щодо жінок.

Історія звинувачення Любові Кушинської почалась 1 березня 1999 року, коли вона опинилась на лаві підсудних у справі про вбивство відомого львівського лікаря Ореста Циньовського та його зятя Ярослава Дрожджаля.

У правоохоронних органах зазначили, що вона скоїла вбивство двох осіб щоб заволодіти квартирою одного з убитих. Любов відкидає всі звинувачення, вказує на ряд розбіжностей під час розслідування. За її показами, вони позичили у неї 20 тис. доларів вбитим і сенсу лишати чоловіків життя в неї не було. Любов переконана, що її підставили високопоставлені співробітники правоохоронних органів, щоб не віддавати їй борг у кілька сотень тисяч доларів. Пані Кушинська сподівається тільки на законодавче скасування довічного ув’язнення для жінок.
Просити про помилування у президента Любов Кушинська не збирається – для подачі такої заяви треба визнати свою провину. З проханням про звільнення пані Кушинської до Комісії при Президентові України у питаннях помилування звернувся Народний депутат від БПП Олександр Грановський.

(фото відповіді з facebook)

“Двадцать семь лет десять месяцев и 26 дней. Ровно столько Люба Кушинская не на свободе. Она не одна такая, но сейчас о ней. С Любой 3 полных дня работал эксперт полиграфолог. Его резюме: Любовь Кушинская – не убийца. Когда-то Люба сама ходатайствовала о проведении такого исследования, но ей отказали. Эти слова заставляют идти вперед. 
За последнее время мы с адвокатами сумели довольно глубоко проанализировать ее дело и пришли к выводу, что в то далекое время судьи не потрудились провести элементарные экспертизы с целью установить фактическую причину смерти тех 2 несчастных мужчин, которых действительно нет в живых. Мы с Андрій Федур и Зоя Ярош добились проведения экспертизы в Главном бюро судебно-медецинских экспертиз МОЗ Украины. Заключение специалиста №500/17 недвусмысленно говорит о том, что Дрожджаль ЯЕ и Циневский ОМ не были убиты именно так, как уставлено следствием и подтверждено судом. Казалось бы, непредвзятые следователи, прокуроры и судьи просто обязаны были обратить внимание на такие обстоятельства и хоть на секунду задуматься о своем решении. Но эти истории из прошлого и только новое уголовное дело сможет ответить на вопросы о мотивах прокуроров и судей, которые двигали ими лишая человека жизни. 
Не стоим на месте. Скоро найдем правду. Изменим институт нововыявленных обстоятельств. Заставим пересмотреть дело. Абсурд не может прикрываться судебной практикой” – написав О. Грановський на своїй сторінці у соціальних мережах (орфографія і пунктуація збережена).

У 2017 році дев’ять народних депутатів з різних фракцій пропонують скасувати довічне покарання для жінок. Такий законопроект зареєстрований у парламенті. Автори документу посилаються на подібну практику за кордоном, наприклад, жінки не сидять до кінця життя в тюрмах Іспанії, Норвегії, Португалії, Хорватії, Сербії, Болівії, деяких країн СНД, в тому числі і Білорусі. Запропонований законопроект – не перший. В країні близько 10 років ведеться боротьба за скасування покарання у вигляді довічного ув’язнення для жінок.

Чи прийме позитивне рішення Комісія, щодо помилування засудженої Кушинської – “Україна без тортур” буде слідкувати за розвитком подій.