Поділитися

На початку січня 2018 року, моніторингова група у складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Хмельницькій області та представників громадськості було здійснено повторний моніторинговий візит до Шепетівської виправної колонії № 98 з метою вивчення стану дотримання прав осіб, які в ній тримаються.

Переважна більшість зауважень, які було виявлено під час попереднього моніторингу у 2013 році, залишилися актуальними.

До цього часу не проведено реконструкцію прогулянкових двориків дисциплінарного ізолятора для доступу сонячного світла (стеля двориків повністю перекрита), не забезпечено належного рівня штучного освітлення у гуртожитках та їдальні колонії, не оновлено інвентар для прибирання у гуртожитках. Їжа до окремих об’єктів колонії (штрафні приміщення, дільниця карантину) доставляється в застарілих та іржавих тарілках.

В установі не забезпечено право на приватність: ліжка в’язнів розміщені впритул, у зв’язку із чим вони вимушені самостійно облаштовувати перегородки шляхом розміщення між ліжками натягнутої тканини, щоб забезпечення собі особистий простір. При цьому учасники моніторингової групи у конфіденційних розмовах були поінформовані, що представники адміністрації забороняють розсувати ліжка. Велике здивування у моніторів викликала реакція начальника колонії, який повідомив, що він особисто та інші представники адміністрації установи не вбачають у такій ситуації жодних порушень прав людини.