Поділитися

Ви напевно пам’ятаєте про наші одночасні візити у жовтні 2017 року до місць несвободи у Львівській області. Тоді, Голова нашої організації Олександр Гатіятуллін вирішив долучити Народних депутатів-мажоритарщиків до змін у закладах, в яких відбувається порушення прав людини.

В рамках реалізації Національного превентивного механізму, 4 жовтня 2017 року, незалежні експерти здійснили моніторинговий візит до паліативного відділення Дрогобицької районної лікарні №2, що знаходиться у селі Рихтичі Львівської області.

Детальніше, про наше звернення до Народного депутата Матківського Богдана Мироновича, Ви можете прочитати у попередній статті    Інклюзія депутата: чи здатне звернення Організації змінити ситуацію  .

 

На підставі маноіторингового візиту, нашого звернення та запиту Народного депутата Матківського, у паліативному відділенні Дрогобицької лікарні №2 відбулась перевірка за наказом Департаменту охорони здоров’я львівської обласної державної адміністрації. З повним матеріалом Висновків Комісії про перевірку паліативного відділення Дрогобицької лікарні №2 можна ознайомитись.

“Україна без тортур” хоче звернути увагу що факти порушень, які були зафіксовані під час візиту моніторингової групи Національної превентивного механізму, були так само знайдені незалежною комісією від Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА:

  • кількість персоналу відділення не відповідає необхідній;
  • згідно наказу МОЗ України №311 від 25.04.2012 року не розроблено та не впроваджено у відділені “Протокол лікування хронічного больового синдрому”;
  • медична документація ведеться з певними порушеннями;
  • обстеження та надання медичної допомоги проводиться з порушеннями;
  • відсутня їдальня;
  • при вході у відділення відсутній пандус;
  • майже 30% хворих, що перебувають на лікуванні, шпиталізовані за соціальними потребами.

Ми переконані що залучення Народного депутата до вирішення проблем паліативного відділення Дрогобицької лікарні принесло позитивний результат, насамперед для громадян, які там знаходяться.

“Україна без тортур” і надалі розраховуємо на готовність депутатів співпрацювати з громадським сектором, змінювати умови перебування у місцях несвободи та виконувати міжнародні зобов’язання України, щодо імплементації Факультативно протоколу до Конвенції проти катувань.