Поділитися

В межах реалізації національного превентивного механізму, 16 січня 2018 року, працівники Секретаріату Уповноваженого з прав людини та представники громадськості провели моніторинговий візит до Стольненського стаціонарного відділення територіального центру надання соціальних послуг Менського району Чернігівської області.

Відділення є спеціальною установою для надання послуг, спрямованих на підтримку життєдіяльності та соціальної активності пенсіонерів, людей з інвалідністю, а також одиноких непрацездатних громадян, в умовах стаціонарного проживання. На момент візиту у відділенні проживало 38 підопічних, з яких 13 – люди з інвалідністю. Підопічні живуть по чотири особи в кімнаті.

Учасники візиту відзначили, що  у закладі панує доброзичлива атмосфера: підопічні поводять себе невимушено, легко йдуть на контакт, розповідають про своє життя. Водночас, в ході моніторингу виявлено грубі порушення в діяльності установи. Зокрема, не проводяться щорічні медичні огляди мешканців вузькопрофільними спеціалістами, які є обов’язковими і особливо важливими для людей з інвалідністю та осіб похилого віку.

Температура у житлових кімнатах становила на момент візиту від 14 до 16 градусів (при нормі не нижче 18 градусів). Під час особистого спілкування підопічні скаржилися на холод у приміщеннях. Вони були одягнені в теплий одяг, а ліжкові хворі були вкриті двома ковдрами. Інспектори також звернули увагу керівництва на необхідність проведення ремонту санвузлів, встановлення пристосувань для людей з обмеженими фізичними можливостями, забезпечення спеціальними столами для прийому їжі, ширмами для дотримання права на приватність ліжкових хворих.

За результатами візиту до Міністерства соціальної політики України та Чернігівської обласної державної адміністрації буде направлено звіт з переліком виявлених недоліків та рекомендаціями щодо їх усунення.