Поділитися

27 січня у Києві відбулась зустріч Північно-центрального та Центрального кластерів моніторів національного превентивного механізму. 

Учасниками піднімались питання стосовно рівня взаємодії працівників секретаріату, регіональних представників та громадських активістів. Монітори висловлювались стосовно відсутності їх підготовки до роботи через  неповідомлення про конкретний заклад, в який запланований візит (нормативно – правова база, попередні звіти, особливості спілкування з підопічними чи утриманими тощо).

Також обговорювались  особливості ведення звітності та несвоєчасного надання доступу до бази (через місяць після візиту). Обговорили зміст декларації та зобов’язань монітора й актуалізували важливість питань, щодо дотримання етичних засад під час та після здійснення моніторингових візитів всіма учасниками процесу.

 

Також були презентовані результати річної діяльності ГО «Україна без тортур» та обговорені плани на 2018 рік. Під час зустрічі кілька моніторів виявили бажання написати заяви про вступ в організацію «Україна без тортур».

Не менш актуальним виявилось питання щодо співпраці моніторів та представників різноманітних засобів інформації. Як метод підвищення кваліфікації та  заохочення для моніторів розглядали питання щодо надання можливостей участі в профільованих навчальних тренінгах та семінарах.

Другу частину зустрічі обговорювали процес створення відокремлених підрозділів організації та потребу активізації діяльності моніторів в регіонах України. Особливо гостро це питання може стати в контексті адміністративно-територіальних реформ, які зараз проводяться в нашій державі. В процесі децентралізації, подальше утримання ОТГ місць несвободи, вони переходять на баланс громад. Було запропоновано створити базу  або карту місць несвободи, які вже є або потенційно будуть знаходитись на балансі новостворених ОТГ, з метою проведення в подальшому просвітницької роботи в даних населених пунктах.  

Всім учасникам зустрічі був цікавий механізм створення відокремлених підрозділів ГО “Україна без тортур” на місцях та засади його функціонування в подальшому.

Захід відбувся за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.