Поділитися

31 січня 2018 року адвокат Роман Качанов відвідав у в’язниці Т-1 м. Верхньоуральска Челябінської області політв’язня Станіслава Клиха. Роман Качанов – перша за останні роки людина, яка потисла руку Станіславу. До нього всі відвідувачі, крім мами, звичайно, спілкувалися з ним тільки через скло. Доступ адвоката до Станіслава оформлявся протягом години, спілкування тривало 3 години.

За словами правозахисниці “Уральскої правозахисної групи” Тетяна Щур , Станіслав відчуває себе задовільно, тільки постійно болять ноги. Він підозрює у себе “туберкульоз кістки”. Оскільки їжа в тюрмі, за його словами, огидна, то він прагне харчуватися тим, що купує в магазині на ті гроші, які виплачуються йому за законом. А оскільки в цьому магазині вибір теж убогий, то він купує переважно печиво та солодощі. Очевидно тому, він останнім часом набрав вагу.

Клих перебуває в одиночній камері і ділити її з кимось не хоче, побоюючись агресії з боку співкамерників. Бо вже мав такий досвід.

Адвокат після розповідей Клиха про його “мирне життя” вважає, що той страждає від психічного розладу. Качанов сфотографував загоєні глибокі рани на тілі Клиха. Заручник написав низку заяв, у тому числі і прохання про зустріч з психологом. 9 листопада активістка повідомила, що стан здоров’я ув’язненого на Росії українця Станіслава Клиха різко погіршився, він перебував у комі шість днів.

5 вересня стало відомо, що Клих перебуває у психіатричній лікарні міста Магнітогорськ Челябінської області.

Довідка: Громадянин України Станіслав Клих був затриманий на території Росії 2014 року за звинуваченням в участі в бойових діях проти федеральних сил під час першої чеченської війни взимку 1994–1995 років, а також у вбивстві російських солдатів. У травні 2016 року його засудили до 20 років позбавлення волі. Сам Клих провину заперечує, а його родина та друзі наполягають, що засуджений ніколи не був в Чечні. Правозахисний центр “Меморіал” визнав Станіслава Клиха політв’язнем.

Джерело ukr.media