Поділитися

Моніторингова група у складі представників організації «Україна без тортур», працівників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Вінницькій області та моніторами 7 лютого 2018 року провели візит до Тиврівського відділення поліції Жмеринського відділу поліції ГУ НП у Вінницькій області.

У ході візиту з’ясовано, що облаштування входу до відділення поліції не надає можливості громадянам на інвалідному візку без сторонньої допомоги потрапити до приміщення поліції. Наявні камери відеоспостереження не функціонують.

Службова документація ведеться з порушенням вимог Інструкції з організації діяльності чергової служби органів (підрозділів) Національної поліції України, затвердженої наказом МВС України від 23.05.2017 № 440. Взагалі відсутній Журнал реєстрації надання медичної допомоги особам, які перебувають в органі (підрозділі) поліції, та Пам’ятки для затриманих осіб.

В наявній у черговій частині медичній аптечці містились медикаменти з простроченим терміном використання.

Службова особа, відповідальна за перебування затриманих, не виконує належним чином своїх обов’язків, визначених статтями 212, 213 Кримінального процесуального кодексу України та розділом Х Положення про органи досудового розслідування Національної поліції України, затвердженого наказом МВС України від 06.07.2017 № 570. Службова документація цією особою не ведеться, що створює передумови порушення прав затриманих осіб.

До посадових інструкцій працівників відділення поліції не внесені вимоги щодо заборони катувань та жорстокого поводження, що передбачено вимогами статті 10 Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання.

Повний перелік порушень із відповідними рекомендаціями щодо їх усунення буде надіслано керівництву Національної поліції України для відповідного реагування.