Поділитися

Голова Комітету ВРУ з прав людини  заявив про необхідність перезапуску процесу обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини  у відповідності до  Паризьких Принців ООН.

«Закликаю перезапустити процес обрання Омбудсмена відповідно до Паризьких принципів ООН. Кожен з нас має усвідомити важливість цього призначення, адже сильні і незалежні національні інституції з прав людини є запорукою ефективної національної правозахисної діяльності», –  сказав він під час засідання Погоджувальної Ради ВРУ. «Посада Омбудсмена не має бути предметом політичного торгу і тіньових домовленостей».

Григорій Немиря також повідомив, що минулого тижня Платформа “Правозахисний порядок денний”, неформальна коаліція правозахисних організацій, що працюють у сфері моніторингу,  аналізу та розробки законодавства відповідно до основних засад прав людини та основоположних свобод, закликала  розпочати новий процес висунення кандидатів та обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: оголосити про висунення кандидатів, часові проміжки – а також передбачити включення до процедури відбору кандидатів співбесіду з комісією з представниками громадянського суспільства та правозахисної спільноти (http://ccl.org.ua/statements/zvernennya-pravozahysnoho-poryadku-dennoho-schodo-protsedury-obrannya-upovnovazhenoho-verhovnoji-rady-ukrajiny-z-prav-lyudyny/).

У цьому зв‘язку Голова Комітету наголосив на необхідності розглянути законопроект 7018-1: “Про внесення змін до Закону України “Про Регламент Верховної Ради України” (щодо порядку призначення на посаду та звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини), який  усуває колізію у законодавстві та повертає процедуру обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини таємним голосуванням.