Поділитися

24 березня 2018 року відбувся великий захід приурочений діяльності  Pro Bono у 2018 році. На зустрічі обговорили та прийняли спільне рішення щодо подальшого розвитку #pro_bono в Україні. Приєдналась велика кількість учасників – партнерів, колег та друзів Фундації, зокрема “Україна без тортур”. Також долучились представники Рад адвокатів Національна асоціація адвокатів України /Ukrainian National Bar Association із практично усіх регіонів України, що говорить про зацікавленість адвокатів надавати правову допомогу Pro Bono та розвивати цю діяльність на містах.

Довгий час для активної взаємодії Адвокатури з представниками громадського сектору на умовах Pro Bono не було відповідних можливостей. Але ситуація змінилась і сьогодні кожен адвокат може публічно заявити про свою соціальну відповідальність та готовність надавати правову допомогу Pro Bono, поставивши відповідну відмітку у своєму особистому профайлі на сайті ЄРАУ. Про це та про готовність НААУ діяти для розвитку культури Pro Bono в Україні говорив на заході голова Комітету з питань БПД Сергей Вилков (Sergey Vilkov).

Про громадський сектор і якої юридичної допомоги потребують громадські організації, та як співпраця із юристами підтримує розвиток організації презентувала промграмна директорка “Україна без тортур” Марина Гоменюк.

Також  приєднались  партнери Дмитрий Шабельников (Dmitry Shabelnikov) з PILnet: The Global Network for Public Interest Law та Filip Czernicki з Centrum Pro Bono. Колеги розповіли про свій досвід розвитку Pro Bono культури та успіхи, яких досягли. Модерував зустріч Директор Української фундації правової допомоги Kola Sioma, залучаючи всіх учасників до активної взаємодії.

Діяльність із розвитку культури Pro Bono серед адвокатів України проходить за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародний фонд “Відродження”.