Поділитися

20 квітня Держдеп США опублікував звіт про ситуацію з дотриманням прав людини в Україні у 2017 році.

Окремими пунктами виокремлено тема Донбасу, катувань та тюремної системи.

“Хоча конституція та закон забороняють тортури та інші жорстокі та незвичні покарання, з’явилися повідомлення про те, що правоохоронні органи займаються таким зловживання. Суди не можуть юридично використовувати як докази у судових процесах зізнання та заяви, зроблені під примусом до поліції особами, що знаходяться під вартою, з’явилися повідомлення, що поліцейські та інші працівники правоохоронних органів зловживали, і в раз, підданих під варту підданих катувань, щоб отримати визнання.”

У звіті йдеться про зловживання поліції щодо  ув’язнених та затриманих.  Комітет Ради Європи з попередження тортур (CPT) висловили занепокоєння з приводу частоти звинувачень працівників міліції у поганому поводженні. У більшості випадків поліція застосовує погане поводження під час спроби отримати визнання. Наприклад, поліція затримала 24-річного Ігоря Козоріза у Теребовлі Тернопільської області за підозрою в грабіжі і хуліганство. У  поліцейському відділенні вони завдали фізичних травм, катували електрострумом та згвалтували його. Лише на кінець року, місцева прокуратура відкрила розслідування справи.

 

Умови в’язниць та слідчих ізоляторі залишаються у моганому стані  тане відповідають міжнародним стандартам. В окремих випадках вони представляють серйозну загрозу для життя та здоров’я в’язнів. Фізичне насильство, відсутність належної медичної допомоги та харчування, погана санітарія та нестача адекватного світлення є постійними проблемами.

Також, у своєму звіті, Держдеп посилається на роботу моніторів НПМ:

“За словами спостерігачів Національного превентивного механізму, в’язниці часто старі й в поганому стані,з ненормованими можливостями та послугами. Камери обмежені у доступі до денного світла і не були належним чином нагріті або вентильовані. Наприклад, у Казанківській виправній колонії  була зафіксована температура у 93 й 57 градусів за Фаренгейтом. У об’єкта не було призначена їдальня; ув’язненому довелося їсти у своїх камерах, сидячи на стільцях. Камери в обох досудових спорудах і в’язниці були переповнені комахами та щурами.”

З повним текстом ви може ознайомитись тут.