Поділитися

Вчора, 24 квітня, у Освітньому домі прав людини в Чернігові розпочався базовий тренінг. Це перше навчання волонтерів у 2018 році, які пройшли конкурс і мають бажання приєднатись до спільноти моніторів національного превентивного механізму.

Ми зібрали учасників зі всієї  України: Дніпро, Донецьк, Рівне, Чернівці, Хмельницький, Чернігів, Івано-Франківськ, Харків, Маріуполь, Ужгород, Кременчук, Полтава, Львів, Черкаси та інші.

Це другий базовий тренінг під егідою “Україна без тортур” та за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”. Голова правління  нашої організації Олександр Гатіятуллін привітав усіх учасників з початком шляху у правозахисній діяльності.

У програму входить – філософії та еволюція прав людини та основних понять прав людини, міжнародна та національна система захисту прав людини, права людини в умовах збройного конфлікту, з основними видами дій на захист суспільних інтересів.

Доповідачі, тренери, експерти, спостерігачі, організатори:
– Наталія Пилипів, співробітник моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.
– Олександр Гатіятуллін, голова правління (Директор) «Україна без тортур»», член Експертної ради з питань реалізації НПМ.
– Перникоза Сергій, громадський монітор, член експертної ради з питань реалізації НПМ, Асоціасія УМДПЛ.
– Алла Лепеха, регіональний координатор взаємодії з громадськістю у Чернігівській області.
– Роман Романов, Директор Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя».
– Сергієнко Ірина, заступник керівника відділу Департаменту НПМ Офісу Уповноваженого
Верховної Ради України з прав людини.
– Тетяна Курманова, ГО «Центр інформації про права людини», журналістка.
– Юрій Бєлоусов, Керівник ГО «Експертний центр з прав людини» реалізації національного превентивного механізму при Представникові Уповноваженого ВР України з прав людини, громадський монітор.
– Катерина Гостімінська, регіональний координатор взаємодії з громадськістю в Одеській області, громадський монітор.
– Михайло Тарахкало, директор Центру стратегічних справ УГСПЛ.

Тренери:
Сергій Буров, Українська Гельсінська спілка з прав людини (Київ, Україна), координатор Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”; Освітній дім прав людини в Чернігові, голова правління; Громадська організація MART (Чернігів, Україна), директор. Громадський монітор НПМ, Член експертної ради з питань реалізації національного превентивного механізму при Представникові Уповноваженого Верховної ради з прав людини.
Марина Гоменюк, ГО «Україна без тортур» (Київ, Україна), проектний директор. Член експертної ради з питань реалізації національного превентивного механізму при Представникові Уповноваженого ВР України з прав людини.
Віра Яковенко, Громадський монітор НПМ, член організації ГО «Моніторів НПМ «Україна без тортур»» (Київ, Україна), регіональний координатор взаємодії з громадськістю у Полтавській області.

Фото Антонина Вишневская