Поділитися

Палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) прийняла рішення про передачу чотирьох міждержавних заяв України проти Росії щодо порушень прав людини в анексованому Криму та на сході України до Великої Палати Суду.

“Це свідчить про надзвичайну важливість справ, які були подані нашою державою проти агресора, який регулярно порушує права наших громадян на непідконтрольній українській владі території”, – зазначив заступник Міністра юстиції Іван Ліщина.

Велика палата Європейського суду складається з 17 суддів, які виносять остаточне рішення. Тоді як звичайні справи розглядають 7 суддів.

Палата ЄСПЛ може передати справи на користь Великої палати Суду, якщо справа стосується дійсно серйозних порушень норм Європейської конвенції з прав людини чи протоколів до неї.

Нагадаємо, держава Україна подала низку позовів проти Російської Федерації, яка анексувала Крим та окупувала окремі регіони Донецької та Луганської областей.  У рамках справ до Європейського суду подано тисячі сторінок доказів, відео- та фотофактів.

 

Джерело minjust.gov.ua