Поділитися

У відповідь на офіційне звернення Людмили Денісової, Уповноважений з прав людини у Російській Федерації Тетяна Москалькова найближчими днями планує відвідати Володимира Балуха. Український активіст на даний момент знаходиться у в’язниці анексованого Криму та потребує медичної допомоги.

Про це Тетяна Москалькова повідомила украънського Омбудсмана під час телефонної розмови сьогодні, 14 травня. Вона розповіла, що найближчим часом планує візит до Криму, де перевірить можливі факти порушення прав Володимира Балуха. Також плануэться відвідати й інших ув’язнених, їхні імена ще уточнюються.

Нагадаємо, що раніше Уповноважений ВРУ з прав людинивже зверталась до Омбудсмена РФ  з проханням надати кваліфіковану медичну допомогу Володимиру Балуху, а також провести розслідування стосовно фактів фізичного та психологічного тиску по відношенню до нього.

Інформацію про те, що Володимир Балух потребує якнайшвидшого медичного обстеження, оскільки стан його здоров’я погіршується з кожним днем, Людмила Денісова отримала від представників Кримської правозахисної групи.

“Під час судових засідань адвокати Володимира Балуха звертались із клопотанням про допуск лікарів до нього, втім суд відмовляє у задоволенні клопотання, посилаючись на задовільний стан здоров’я ув’язненого”

Окрім того, у ЗМІ була поширена інформацію архієпископа Симферопольського, що в камері до Володимира Балуха застосовують фізичний і психологічний тиск, нібито за недотримання умов тримання.

Нагадаємо, ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Володимир Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок. Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України, який був на подвір’ї його будинку.