Поділитися

21 червня, керівник відокремленого підрозділу “Україна без тортур” в Івано-Франківській області Світланою Дем’янчук, спільно із  головним спеціалістом  Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Кристиною Овсепян  провели для працівників  Калуського відділу поліції семінар-навчання на тему «Основний стандарт свободи від катувань – абсолютна їх заборона».

Використовуючи норми міжнародного та національного законодавства розповіла  працівникам про те, що кожен з них, може забезпечити відсутність катування чи максимально знизити ризики подібних видів неналежного поводження із затриманою особою.

Особливу увагу, під час навчання, приділено національному превентивному механізму, як органу, що створений для попередження тортур та неналежного поводження в місцях несвободи з людьми, які там утримуються. І на сьогоднішній день, таких громадян України налічується більше 1 мільйона.

Крім цього зазначила, що найголовніше це розуміння всіма ланками правоохоронної системи того, що тортури не є неефективний метод, який забезпечує знаходження реально винних осіб, однак це надійний метод для засудження невинуватих. 26 червня увесь цивілізований світ відзначає Міжнародний день в підтримку жертв катувань.