Поділитися

22 травня, центральний офіс “Україна без тортур” надіслали звернення до народного депутата Сергія Міщенка, що до звіту з візиту  в Київський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Переяслав».

Моніторинг центру відбувся 16 травня, де були виявлені такі порушення:

  •  зафіксовано порушення строку перебування у центрі 8 дітей (22,2 %), який відповідно до законодавства становить 9 місяців. При цьому, ці діти входили до складу 23 вихованців центру, які на час  ремонтних робіт в закладі у січні 2018 року були тимчасового переведені до центру соціально-психологічної реабілітації «Оберіг» (м. Богуслав, Київська область), а у лютому 2018 року повернулися і були зараховані як такі, що вперше прибули до центру.  Відтак, діти фактично утримуються в закладах інституційного догляду  і позбавлені права на  сімейне виховання.
  • зафіксовані випадки відібрання дітей із сімей у зв’язку із  загрозою життя та здоров’я дитини за рішеннями органів опіки та піклування. Утім, адміністрація центру не володіє інформацією стосовно надання відповідного статусу таким дітям. Відповідно до законодавства  орган опіки та піклування зобов’язаний негайно повідомити прокурора та у семиденний строк після прийняття рішення про відібрання дітей звернутися до суду з позовом про позбавлення батьків чи одного з них батьківських прав або про відібрання дитини від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав.

Більш детальний звіт ви можете знайти на сайті Омбудсмана.

Після проведення акції під стінами Верховної Ради України, де були опрелюднені прізвища депутатів які не реагують на наші звернення, ми отримали листа від Сергія Міщенка.

Сподіваємось інші 19 депутатів візьмуть приклад зі свого колеги, відреагують на порушення прав людей та виборців в місцях несвободи та нададуть нам відповіді до початку виборчої кампанії.