Поділитися

Під час моніторингового візиту до інтернату  були виявлені порушення, які потребують негайного вирішення. Так, мешканки житлового корпусу №2, який персонал називає «закритим», мали дуже неохайний вигляд. Більшість з них була у старому, брудному і подертому одязі, в розірваному літньому взутті, тоді як на складі вдосталь нового одягу та взуття.

Окрім цього, в кімнатах корпусу відсутні приліжкові тумби і шафи, підопічні не мають де зберігати свої речі, тому деякі постійно носять їх «за пазухою». Пацієнти цього корпусу гуляють на закритому майданчику, який повністю зацементований і має недостатню кількість лавок для сидіння, а також навісів від сонячних променів. Все це створює незручності для жінок – у літню спеку асфальт сильно нагрівається. Також на цьому майданчику відсутній туалет, тому підопічні вимушені справляти природні потреби на асфальт.

При ознайомленні з медичною документацією було виявлено, що індивідуальні програми реабілітації для осіб з інвалідністю заповнені некоректно. Це призвело до того, що підопічні не забезпечені належною кількістю технічних засобів реабілітації – відсутні приліжкові столики, лежачі підопічні користуються відрами замість туалетних стільців.

За результатами візиту будуть підготовлені акти реагування та надіслані до Міністерства соціальної політики України і Дніпропетровської обласної державної адміністрації.