Поділитися

У межах реалізації національного превентивного механізму було здійснено візит до комунального закладу «Обласна психіатрична лікарня с. Орлівка» Рівненської обласної ради.

Лікарня розрахована на лікування 225 осіб. Функціонує вона з 1983 року, розміщена у приміщенні, збудованому за типовим проектом. Навколо закладу ліс, на території обладнано місця для відпочинку. При вході до лікарні є магазин, де пацієнти можуть придбати необхідні речі.

Моніторингова група відзначила доброзичливий клімат в лікарні, пацієнти лише позитивно говорили про персонал. У палатах дотримано норми площі на одну особу (6 кв м), за рахунок благодійної допомоги у всіх палатах встановлено нові вікна.

Водночас, виявлено окремі недоліки в наданні психіатричної допомоги, зокрема не здійснюється комісійний щомісячний огляд пацієнтів, чим порушуються вимоги статті 15 Закону України «Про психіатричну допомогу».

Під час візиту виявлено безіменного пацієнта з синдромом Дауна, який понад 10 років проживає в лікарні, оскільки за відсутності документів його не можуть влаштувати до соціальної установи. Людина не отримує соціальних виплат, тому позбавлена найнеобхідніших речей, на які в лікарні не передбачені видатки: предмети особистої гігієни, одяг і взуття тощо.

Потребують заміни старі ліжка, частина з яких була  з пошкодженою панцерною сіткою, а також зношена постільна білизна і матраци.

Також встановлено необґрунтовані обмеження доступу до ванних кімнат. Оскільки вони зачинені, користуватися пацієнти ними можуть лише з дозволу персоналу.

В лікарні не забезпечено повною мірою санітарно-епідеміологічний режим: кварцування здійснюється лише маніпуляційних кімнат і корпусу, де раніше розташовувалося протитуберкульозне відділення, оскільки відсутні пересувні  кварцеві лампи; у журналі здоров`я персоналу харчоблоку відсутні записи про доступ працівників зміни до роботи.

За результатами візиту підготовлено звіт, який буде направлено керівництву Міністерства охорони здоров`я України та Рівненської облдержадміністрації.