Поділитися

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю в Івано-Франківській області, керівник відокремленого підрозділу ГО “Україна без тортур” Світлана Дем’янчук спільно з монітори НПМ здійснили повторний моніторинговий візит до Коломийського дитячого будинку-інтернату.

Коломийський дитячий будинок-інтернат є домом для дівчат із особливими потребами, які є сиротами або позбавленими батьківського піклування. Коломийський дитбудинок – це заклад ІІІ профілю, його вихованки мають розумову відсталість і/або психічні розлади, а також не можуть самостійно обслуговуватись.

Попередній візит відбувся у грудні 2016 року. З того часу, більшість рекомендацій  виконано, – зазначили учасники моніторингової групи. Діти доглянуті. У міру своїх можливостей, ведуть самостійний спосіб життя. Територія установи охайна та чиста. Персонал залучає вихованців до прибирання й допомоги іншим підопічним, які не можуть себе обслуговувати самостійно. Дітям таке подобається, вони відчувають певний рівень довіри до педагогів.

Нестача м’яса в гуляші, битий емальований посуд, кухарі працюють без шапочок на голові – такі основні порушення у роботі харчоблоку. Монітори помітили формальний підхід до виконання індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, недотримання норм житлової площі на одну особу та обмеження доступу дітей до туалету.

Моніторингова група надала рекомендації адміністрації будинку-інтернату щодо усунення виявлених недоліків.