Поділитися

24 вересня, регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Чернівецькій області Леонід Мельников та координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Чернівецькій області Богдан Бойко і громадські монітори відвідали Магальський дитячий будинок-інтернат.

Спостерігачі зазначили, що у Магальському дитячому будинку-інтернаті дотримуються чистоти, встановлені сучасні вікна, ремонтується водонапірна споруда. У вихованців є можливість дивитися телевізор. Часто проводяться прогулянки на чистому повітрі.

Проте, увагу моніторів привернув цілий ряд недоліків та порушень. Заклад розрахований на проживання 75 осіб з інвалідністю віком від 4 до 35 років. Але на час моніторингу 20 осіб були віком від 35 до 63 років.

На думку моніторингової групи лозунги закладу «Легко любити красивих і здорових, спробуй полюбити замурзаних і хворих» та «Праця позбавляє людину від трьох головних зол: нудьги, пороку і нужди», які розміщені у закладі, принижують людську гідність вихованців.

У кімнаті реабілітації є металеві прути, палиці, молоток та інші небезпечні предмети, які, ймовірно, можуть використовуватися для жорстокого поводження з підопічними.

Вихованців часто відвідують благодійники та надають значну кількість допомоги. Однак, у підвалах та на кухні багато зіпсованих продуктів харчування (яблука, цибуля, помідори). Велика кількість одягу лежала на складах невпорядковано.

Спостерігачі зауважили, що незважаючи на те, що в закладі є велика кількість продуктів, підопічним видавали зменшені порції страв. Також виявлена недостатня кількість деяких продуктів харчування на складі. Разом з тим, не були заповнені журнали обліку бракеражу готової продукції та відсутній облік отримання благодійної допомоги. Монітори зазначили, що у зв’язку з цим важко перевірити залишок деяких продуктів харчування. Також на кухні були прострочені продукти харчування.

За результатами перевірки встановлено, що троє працівників інтернату, в тому числі директор, є опікунами у 37 підопічних. Опікуни переважно не використовують 25% особистих пенсійних коштів вихованців. Кошти 44 підопічних за ініціативою директора у 2016 році були переведені на депозитні рахунки, загальною сумою понад мільйон гривень. При цьому облік витрачених коштів підопічних не ведеться.

Щодо недоліків у медичному забезпеченні. Виявлені медичні препарати з закінченим терміном придатності. У деяких підопічних прострочені індивідуальні програми реабілітації. Пандус до лежачих хворих не відповідає державним будівельним нормам.

Сподіваємось на реакцію виконавчої влади Чернівецької області, щодо виявлених порушень.