Поділитися

Представники Уповноваженого ВР України з прав людини у Південних областях разом із моніторами провели візит до «Південна виправна колонія №51».

Монітори відвідали житлові приміщення ув’язнених, а також їдальню, лазню, приміщення промислової зони.

Гострим проблемним питанням в установі є жахливий стан медичної частини. Так, душові кімнати та санвузли перебувають у занедбаному стані. На поверсі, де розташовані палати для хворих, душ взагалі не працює і хворі ув’язнені змушені ходити до душових, які розташовані на поверсі медичного персоналу.

Крім того, моніторингова група зафіксувала старе обладнання для проведення флюорографії. Існує незабезпеченість медичними кадрами. Надання медичного лікування теж неналежної якості. Зокрема, хворому, якому потрібна операція, з лікування лише надаються знеболювальні, останній аналіз крові проведено у березні 2018р.

Були зафіксовані проблеми у карцерах та камерах. Зокрема, приміщення недостатньо освітлені, існують проблеми з вентиляцією та температурним контролем, через що в камерах холодно. У жахливому стані та потребують ремонту каналізація та санвузли.

При моніторингу промислової зони ПВК №51 виявлена низка питань по оплаті праці ув’язнених – ніхто з працюючих не знає свого окладу, а трудові договори взагалі відсутні. Ув’язнені отримують по 200-300 грн. в місяць, що є порушенням трудового законодавства.

Докладний звіт за результатами моніторингу та рекомендаціями буде спрямовано до Міністерства юстиції України, Міністерства охорони здоров’я України та Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.