Поділитися

У рамках  моніторингу, регіональний координатор взаємодії з громадськістю в Донецькій області Юлія Башкірова та громадський монітор НПМ Дмитро Засипко, відвідали Центр медико-соціальної реабілітації міської лікарні №10.

До приміщення монітори потрапити лише після виклику поліції.  Тоді працівник Центру зателефонував керівнику установи, який приїхав через деякий час. Юлія Башкірова та Дмитро Засипко змогли зайти у заклад вже за присутності директора, а затримку з допуском у Центр виправдовували епідемією кору, хоча відповідних документів не надали.

В установі зараз утримується 7 людей похилого віку. Лише один з них пересувається самостійно, інші – лежачі. Моніторингова група виявила ряд грубих порушень їх утримання.

У закладі не знаходилися усі особові справи, листи призначення з липня не ведуться. Та і взагалі, зазначає моніторингова група, документів ніяких в установі немає. І, навіть, журналу кварцювання не ведуть, хоча у приміщенні для цього є нова лампа поки без інвентаризаційного номеру.

Вогнегасник не працює, більше того, монітори не знайшли на ньому жодної дати. Завідуючий розповів, що коли потрібен вогнегасник у Центрі беруть його у головного лікаря.

Під час моніторингового візиту 2 палати Центру, у яких знаходилося 6 людей, були зачинені.

«Сьому людину ми взагалі знайшли не одразу. Він лежав у палаті, яка знаходиться в іншому крилі будівлі. У лежачого поруч не було навіть питної води. За потреби, якщо він покличе, його ніхто не зможе почути. Завідуючий Центру при цьому постійно казав, що людина не в собі. Однак ми переконалися: він добре все пам’ятає, назвав свої данні, усвідомлює де він знаходиться», – зазначила після візиту Юлія Башкірова.

В одній із кімнат моніторингова група побачила ампули димедролу, які лежали у вільному доступі. На прохання пояснити навіщо вони потрібні, персонал припустив, що препарат хтось приніс. Водночас працівники Центру зазначили, що ці ліки необхідні, щоб одна із утримуваних краще спала.

«Адміністрація не була готова до діалогу. При будь-якому нашому бажанні поспілкуватись з утримуваними, завідуючий центру постійно намагався перервати розмову. Окрім цього, усі недоліки, які були виявленні попередньою моніторинговою групою у травні 2016 року не усунені і підтвердились знову», – зауважив Дмитро Засипко.

Докладний звіт за результатами перевірки та рекомендаціями спрямують до Відділу охорони здоров’я Маріупольської міської ради, до самої міської ради, а також до Міністерства охорони здоров’я.