Поділитися

За ініціативи громадської організації «Україна без тортур» та за участі регіонального координатора по взаємодії  з громадськістю від Уповноваженої Верховної ради з прав людини, а також моніторів НПМ  на базі Черкаського національного університету відбувся тематичний дискусійний клуб «Нестандартні стандарти неналежного поводження в місцях несвободи».

Керівник відокремленого підрозділу ГО «Україна без тортур» у Черкаській області Людмила Проценко ініціювала дискусію серед зацікавлених та небайдужих людей  що працюють в соціальній сфері «Нестандартні стандарти неналежного поводження в місцях несвободи. Причини та наслідки»В ході дискусії підіймались питання про те коли і ким катування в місцях несвободи виправдовуються?  Учасники дискусії шукали причину  та момент того, коли стандарти належного поводження перетворюються в нестандартне поводження з людьми, які знаходяться в місцях несвободи.

Жвава дискусія точилась  під час висловлювання  фахівцями своєї особистої думки щодо причин порушення стандартів з боку тих, хто зобов’язаний їх  дотримуватись. Це були версії щодо професійної деформації, емоційного вигоряння, низької заробітної плати, наявності особистісних комплексів тощо.

В результаті дискусії учасники прийшли до висновку, що найвищою цінністю є Людина, і потрібно за будь-яких умов дотримуватись належних стандартів, що забезпечують права та свободи кожної окремої людини, незалежно від її місця знаходження.