Поділитися

9 листопада відбувся візит до державної установи «Кропивницька виправна колонія №6» та філії Державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» в Кіровоградській області. Жодних проблем чи відмов у відвідуванні медичної частини та отримані необхідної інформації, не було.

Станом на дату візиту в установі відбувало покарання 484 особи. Для забезпечення засуджених в колонії діє медична частина, яка має амбулаторне та стаціонарне відділення. Під час відвідування у стаціонарі знаходилось шість пацієнтів. Для засуджених є можливість проходження обстежень на виявлення ВІЛ-інфекції, біохімічного аналізу крові, визначення рівня лімфоцитів та вірусного навантаження. Загалом в установі зафіксовано 33 ВІЛ-позитивних пацієнта. З метою діагностики туберкульозу медична частина має ефективну взаємодію з Комунальним закладом «Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер». При отримані діагнозів, що потребують стаціонарного лікування, засуджені направляються у відповідні лікарні системи виконання покарань.

Незважаючи на складне матеріально-побутове становище, співробітники медичної частини роблять вдалі спроби організувати ефективну систему медичної допомоги засудженим.

Однак візит дозволив виявити деякі проблеми, які потребують своєчасного реагування. А саме необхідно здійснити ремонт деяких приміщень та суттєво покращити матеріально-побутовий стан.

З метою сприяння у вирішенні виявлених проблем, представник спостережної комісії ініціюватиме засідання робочої групи з питань охорони здоров’я, що діє при обласній раді з питань протидії епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції\СНІДу.

Моніторинговий візит  здійснено представником БО «Вільна Зона» при підтримки ГО «Україна без тортур» в рамках  проекту «Забезпечення сталої системи моніторингу порушень права на здоров’я людей  в місцях несвободи». Проект реалізується за фінансової підтримки БО “100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ” в рамках проекту Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (напрям 40М).