Поділитися

28 листопада відбувся моніторинговий візит до Хотинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №2, що у Чернівецькій області.

У школі навчаються діти, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку. Загалом, ситуація в інтернаті прийнятна, проте моніторингова група звернула увагу на низку недоліків.

Вразило те, що спальні кімнати учнів на ніч закривають на навісні замки, і учні позбавляють свободи пересування. Щоб відвідати туалет діти змушені у вікно кликати чергового, або відправляти природні потреби в спальному приміщенні. У випадку виникнення вночі пожежі в спальному приміщенні,  діти не зможуть евакуюватися,  і це при тому, що в спальних корпусах немає жодного вогнегасника.

Незважаючи на те, що у закладі є душова кімната, учні не можуть митися там в будь-який день за власним бажанням протягом тижня і змушені митися у житлових корпусах. Навіть діти молодшого віку змушені самостійно носити гарячу воду із сусіднього корпусу відрами, а потім розводити її холодною водою, митися, використовуючи  тазики та самостійно прати собі нижню білизну.

При недостатній кількості меблів, значна їх частина у спальних корпусах знаходиться у аварійному стані, учні власними силами намагаються здійснювати їх ремонт.

Виявлено, що у кімнатах давно не проводилося генеральне прибирання. З деяких матраців сипався пил, а під ними часто можна було побачити сміття, нижню білизну, одяг.

Окремо варто відзначити наявність оголених дротів від різної техніки у кімнатах, яку учні безконтрольно намагалися відремонтувати. На складі виявлена недостатня кількість продуктів харчування, журнал складської продукції не вівся належним чином.

Монітори виявили, що дитячі порції в їдальні значно менші, ніж мають бути за нормами.

Крім того, моніторинговій групі не змогли продемонструвати жодного листка комплексного огляду дітей лікарями за минулий рік. Неналежним чином ведеться фіксація звернень учнів до лікарів та госпіталізації. Лікування учнів у лікарні не відображене в їх медичних картках.

Виявлені факти свідчать про жорстокі, нелюдські або такі, що принижують гідність, види поводження з учнями даного закладу, про порушення їх прав на свободу пересування, особисту безпеку,  достойні побутові умови,  якісне харчування, медичне забезпечення.