Поділитися

Співробітник Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини спільно з представниками громадськості здійснили візит до Криворізької установи виконання покарань № 3.

Під час візиту монітори виявили порушення вимог національного законодавства та недотримання міжнародних стандартів у сфері поводження з в’язнями.

Україна без тортур

 

Особливу увагу моніторингова група приділила організації надання медичної допомоги в установі. Зокрема, було встановлені грубі порушення прав і свобод ув’язнених на охорону здоров’я і медичну допомогу.

Так, камери-палати, де утримуються хворі та хворі на туберкульоз перебувають в антисанітарному стані та потребують поточного ремонту. В окремих камерах-палатах, через відсутність спальних місць, ув’язненні сплять на підлозі (на брудних матрацах).

Україна без тортур

Через відсутність лікаря-фтизіатра, в медичній частині № 3 філії ДУ «ЦОЗ ДКВС України» у Дніпропетровській області, 23 ув’язнених, які хворіють на різні форми туберкульозу, не отримують протитуберкульозного лікування. Під час вивчення медичної документації хворих на туберкульоз, встановлено, що останні записи безпосереднього вживання протитуберкульозних препаратів датовані серпнем 2018 року.

Водночас, в сейфі, який розташований в кабінеті лікаря-фтизіатра, були виявлені протитуберкульозні препарати, частина з яких була з простроченим терміном придатності. Ці факти можна віднести до катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.

Україна без тортур

За результатами моніторингового візиту відповідну інформацію буде направлено до Генеральної прокуратури України та Міністерства юстиції України для якнайшвидшого реагування та усунення виявлених недоліків.

Моніторинговий візит здійснено представниками ГО «Україна без тортур» в рамках  проекту «Забезпечення сталої системи моніторингу порушень права на здоров’я людей  в місцях несвободи». Проект реалізується за фінансової підтримки БО “100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ” в рамках проекту Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (напрям 40М).