Поділитися

14 та 30 листопада 2018 року, члени спостережної комісії Житомирської обласної державної адміністрації здійснили моніторинговий візит до медичної частини №8 філії Державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України», що діє в Державній установі «Житомирська установа виконання покарань №8».

 

Медична частина №8 філії Державної установи «Центр охорони здоров’я ДКВС України» в Житомирській області має амбулаторію та стаціонар. Амбулаторія складається з шести лікарських кабінетів, а саме: кабінет завідуючого медичної частини, кабінет рентгенолога та фтізіатра, дерматолога та інфекціоніста, кабінет терапевта і психіатра, стоматологічний і гінекологічний кабінети. Також в амбулаторії є два маніпуляційні кабінети. Є працюючий ЕКГ та рентгенофлюрографічний апарати.

Стаціонар розрахований на 33 койко-місць, де перебуває 11 осіб на дати візитів. Є інфекційний ізолятор, розрахований на 21 пацієнта, який складається з 6 палат. Журнал фіксації тілесних ушкоджень в установі не ведеться. Інформація про наявність тілесних ушкоджень заноситься тільки в медичну картку за формою 025/о новоприбулого.

Санітарно-гігієнічні умови у палатах дотримуються, але порушен температурний режим. В приміщеннях холодно та вогко. Прибирання палат здійснюється самими хворими без застосування жодних засобів дезінфекції. Зважаючи на те, що установа побудована на початку століття, усе приміщення потребує капітального ремонту. Зазначаємо, що  ремонти у палатах проводяться, але вибірково і не в повному обсязі.

Майже всі ув’язнені та арештовані отримують від родичів медичні препарати за для лікування в медичній частині. Ці ліки здаються під розписку та зберігаються на території медичної частини в окремій шафі.

З початку року експрес-тестуванням на виявлення ВІЛ-інфекції було обстежено 1400 чоловік. Було проведено 25 верифікаційних досліджень (ІФА) з початку року. Під час здійснення моніторингу в установі перебувало 48 ВІЛ-позитивних, з них 46 отримують АРТ.

Також, під час візиту були виявлені наступні порушення: повністу відсутнє надання медичної допомоги з питань вірусних гепатитів В, С. На дату візиту, 11 арештованих перебувало в інфекційному ізоляторі з туберкульозом, які не отримують жодного лікування. На запитання про відсутність медичної допомоги, завідуючий відповів, що повністю відсутні ліки. При виявленні туберкульозу у засудженого, він направляється до протитуберкульозної лікарні системи виконання покарань Харківської області. Зафіксовано недостатню кількість лікарських засобів, відсутність лікарів вузького профілю (кардіолог), проблеми з проходженням обстежень та отриманням рішення СЛК для направлення матеріалів в суд для застосування ст. 84 Кримінального кодексу України.

Моніторинговий візит здійснено представниками БО «Вільна Зона» за підтримки ГО «Україна без тортур» в рамках  проекту «Забезпечення сталої системи моніторингу порушень права на здоров’я людей  в місцях несвободи». Проект реалізується за фінансової підтримки БО “100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ” в рамках проекту Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (напрям 40М).