23 листопада 2018 року, члени спостережної комісії при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради здійснили моніторинговий візит до Чернігівської виправної колонію №44, з метою моніторингу дотримання права на охорону здоров’я та медичну допомогу ув`язненим.
В ході візиту були виявлені, як позитивні так і негативні моменти. Медична служба ЧВК №44 знаходиться в процесі реформування. Штат лікарів укомплектований на 50%, а середня ланка на 85%.
В установі немає стаціонару, але є дві обсерваційні палати. Інфекційний ізолятор розраховано на 2 особи. Санвузол та водопостачання в ізоляторі відсутнє, хворі користуються туалетом на поверсі.
Основний проблемний момент – це те, що лікарські засоби та товари медичного призначення знаходяться на балансі установи виконання, в той час коли працівники Центру Охорони Здоров`я установі не підпорядковуються. Через це співробітники не мають до них вільного доступу, що перешкоджає роботі, значно погіршує стан забезпечення медичної допомоги, гальмує профілактичні заходи та є фактором ризику для забезпечення безперервності антиретровірусного лікування ВІЛ позитивних пацієнтів.
В установі працює лікар-інфікціоніст, який здійснює диспансерний нагляд за ВІЛ позитивними,призначає АРТ та веде облік необхідни препаратів.
У Чернігівській виправній колонії №44 проводиться лише діагностика туберкульозу. У випадку підтвердження діагнозу хворого етапують до Тернопільської лікарні (563 км).
Моніторинговий візит здійснено представниками БО «Вільна Зона» за підтримки ГО «Україна без тортур» в рамках проекту «Забезпечення сталої системи моніторингу порушень права на здоров’я людей в місцях несвободи». Проект реалізується за фінансової підтримки БО “100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ” в рамках проекту Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (напрям 40М).