Поділитися

19 грудня 2018 року регіональний керівник “Україна без тортур” у Рівненській області Андрій Преподобний запросив співробітників органів внутрішніх справ, системи кримінально-виконавчої служби, соціальної, медичної, освітньої сфери та інших відділів місцевих органів виконавчої влади та самоврядування, а також студентів, активістів та усіх, кому цікава тема протидії тортурам на панельну дискусію-практикум «Що ми знаємо про катування? Прояви та кваліфікація».

Андрій Преподобний звернувся до учасників заходу з вітальним словом та розповів про діяльність громадської організації та її відокремленого підрозділу в м. Рівне, а також про роль громадськості в реалізації національного превентивного механізму та попередженні катування у місцях несвободи.

Сергій Іллюк, координатор по зв’язках з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Рівненській області, розповів про місця несвободи в Україні, їх кількість, види, специфіку функціонування, а також наголосив на важливості залучення представників громадськості до моніторингових візитів.

Цип’ящук Марія нагадала присутнім про існуючі міжнародні стандарти у сфері забезпечення свободи від катувань та презентувала огляд рішень ЄСПЛ, які розкривають поняття “катування”, “жорстоке поводження”, “приниження людської честі та гідності” відповідно до конвенції, а також  наголосила на основних причинах такого явища в Україні.

Олексій Біда розповів присутнім про власний досвід участі у візитах до місць несвободи в рамках реалізації НПМ, а також про системні порушення в конкретних типах установ/закладів.  Олексій звернув увагу присутніх на те, що численні випадки катувань фіксувались в зоні ведення бойових дій.

Захід був організований відокремленим осередком ГО “Україна без тортур” в рамках реалізації проекту “Посилення інстутиційної спроможності національного превентивного механізму задля попередження катувань та жорстокого поводження в Україні” за фінансової підтримки МБФ “Відродження”.