Поділитися

20–23 лютого 2019 року громадська організація «Україна без тортур» разом із Департаментом реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» організовують базовий навчальний тренінг для громадських моніторів з моніторингу місць несвободи. Навчання триватиме чотири дні. Для учасників, які отримають запрошення на тренінг, участь безкоштовна.

Національний превентивний механізм (НПМ) – це національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань і передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи (слідчих ізоляторів, інтернатів, психоневрологічних лікарень, хоспісів, в’язниць, військових частин тощо) для попередження жорстокого поводження з людьми, які там перебувають.

В Україні реалізація Національного превентивного механізму покладено на  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини ідіє у форматі “Омбудсмен +”, що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з громадськими активістами, які беруть участь на громадських засадах.

Метою тренінгу є: підготовка нових громадських моніторів для моніторингу місць несвободи.

Учасники: правозахисники, представники громадських організацій, активісти та волонтери, які співпрацюють або зацікавлені у співпраці з правозахисними організаціями та Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Базові критерії монітора:

– бути повнолітнім громадянином України;

– мати базову вищу профільну освіту;

– не мати непогашеної судимості;

– не перебувати на державній службі;

– бути готовим підписати декларацію монітора (етичний кодекс монітора) та дотримуватись її положень.

Програма тренінгу включає:

– загальні питання НПМ (історія, місія, завдання, становлення та розвиток НПМ в Україні);

– визначення, особливості, класифікація місць несвободи в Україні;

– мінімальний стандарт належного поводження в місцях несвободи;

– принципи та методи моніторингу місць несвободи;

– вивчення досвіду роботи НПМ зарубіжних країн;

– організація взаємодії з державними органами.

Мова: навчання проводиться українською мовою.

Дата та місце проведення: тренінг проводиться 20-23 лютого 2019 року в Освітньому домі з прав людини – м. Чернігів. Присутність та участь на всіх заняттях – обов’язкова.

Критерії відбору:

Група кандидатів на навчання формується за результатами конкурсного відбору, який проводить Робоча група з відбору і навчання моніторів для здійснення моніторингових візитів до місць несвободи, що створена рішенням Координаційної ради з питань реалізації національного превентивного механізму при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини (протокол №1 від 15.11.2018 року) на основі досвіду, мотивації учасників та принципу регіонального балансу з особливим акцентом на кандидатів з Кіровоградської, Запорізької, Полтавської, Сумської, Чернівецької, Вінницької, Волинської, Донецької, Луганської, Львівської та Черкаської областей.

За результатами тренінгу Робоча група рекомендуватиме Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини кандидатури з числа учасників тренінгу для затвердження та надання персональних доручень на право здійснення моніторингових візитів до місць несвободи на громадських засадах (на безоплатній основі) в рамках реалізації НПМ. Остаточне рішення щодо затвердження кандидатур та вручення персональних доручень приймає Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Як подати заявку?

Для участі у конкурсі необхідно до 31 січня 2019 року  податиАНКЕТУ встановленого зразка за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc1tdw-X8HWY1zyeuby483UbPJweQcNpyDw_cpagDZg4nn9AQ/viewform

та розгорнутого мотиваційного листа, у якому пояснити наміри й причини бути монітором НПМ.

Пріоритетною, але не обов’язковою буде рекомендація Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в регіонах, діючого монітора та громадської правозахисної організації. Надсилайте його наukraine.without.torture@gmail.com до кінцевої дати конкурсу.

Рекомендація не надає виключного права на участь у базовому тренінгу.

Учасники конкурсу будуть поінформовані про результати не пізніше 05 лютого 2019 р.

Організатори залишають за собою право не пояснювати причини відбору та відхилення кандидатур на участь у базовому тренінгу.

За додатковою інформацією звертайтесь: +38 (067) 011-45-45 або

е-mail: ukraine.without.torture@gmail.com 

Приєднуйся до команди громадських моніторів!