Поділитися

18-19 січня 2019 року в м. Одеса в рамках проекту «Захисник», який фінансується Радою Європи та реалізується ГО «Десяте квітня», відбувся Міжнародний семінар, присвячений темі доступу до правосуддя в кримінальних справах для вразливих груп населення в Миколаївській, Одеській та Херсонській областях.

В заході взяв участь керівник відокремленого підрозділу у Херсонській області Валерій Грець.

Учасниками семінару були судді, адвокати, представники офісу Уповноваженого з прав людини, органів прокуратури, кримінально-виконавчої системи, національної поліції, неурядових організацій, кіл наукової спільноти, тощо. Семінар був відкритий вітальними словами представника Ради Європи Олександра Дворніченко, керівництва ГО «Десяте квітня» та експертів проекту «Захисник» Марини Чіпко та Олексія Хмари.

В якості лекторів виступили:

Микола Пашковський, кандидат юридичних наук, доцент, науковий радник АО “Barristers”, член Науково-консультативної ради при Верховному Суді України;

Касім Аліна, юрист ГО «Десяте квітня»;

Катерина Кармазіна – адвокат, заступник Голови Комітету конституційного правосуддя та прав людини Ради адвокатів Одеської області, керівник Одеського відокремленого підрозділу ГО «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу», медіатор, к.ю.н., доцент;

Альона Кривуляк – директорка Департаменту Національних «гарячих» ліній ГО «Ла Страда-Україна»;

Наталя Крестовська – доктор юридичних наук, професор, медіатор;

Вероніка Гойнік – юрисконсульт та координатор програми з розвитку доброзичливої до дитини юстиції, Національний центр з попередження насилля над дітьми (Республіка Молдова;

Руслан Імереллі – правозахисник , експерт по правам людини в галузі псіхіатрії, Керівник Всеукраїнської громадської організації осіб з інвалідністю-користувачів психіатричної допомоги «Юзер».

В ході семінару були висвітлені теми доступу до правосуддя для таких вразливих категорій населення як біженці та шукачі притулку, особи, що позбавленні волі, жінки-потерпілі від насилля за ознакою статті, діти та особи, що страждають психічними захворюваннями.

Міжнародний семінар мав мету поглибити знання зацікавлених сторін проекту в сфері доступу до правосуддя для вразливих верств населення та покращити навички роботи із такими особами. Результатом міжнародного семінару мають стати рекомендації щодо покращення доступу до правосуддя для вразливих груп населення у пілотних регіонах.

Джерело –http://www.dk.od.ua/news/