Поділитися

Співробітники Відділу моніторингу прав дитини та сім’ї Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснили  моніторингові візити до комунальної установи «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім».  

На момент візиту у центрі перебувало 47 дітей, серед них: 4 дитини-сироти, 7 дітей, позбавлених батьківського піклування та 36 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. Під час перевірки не виявлено фактів щодо перевищення термінів перебування дітей у центрі.

Також за результатами аналізу журналу обліку з’ясовано, що більшість  дітей відвідують батьки та родичі. Але є й такі діти, до яких батьки не навідуються. Втім, адміністрація центру не аналізує цих фактів та не інформує відповідні служби щодо необхідності роботи з батьками.

Моніторами виявлено факт травмування дитини, про що в медичній картці не було зроблено жодного запису. Крім того, моніторами виявлено факти захворювання значної кількості дітей на ГРВІ, що свідчить про відсутність належного контролю як з боку медичного персоналу, так і вихователів та адміністрації центру. Зокрема, під час моніторингу було виявлено, що взуття та одяг дітей були вологими.  

Умови проживання дітей незадовільні:  поганий санітарний стан практично усіх приміщень, відсутнє вологе прибирання, підлога брудна, липка, поверхні меблів вкриті пилом. В кухонному блоці також панує антисанітарія. Через порив труби у коридорі, вода заливала дитячі шафи на першому поверсі.

У більшості санвузлів сантехніка або зламана, або потребує негайного ремонту. У кімнатах для відпочинку дітей є ліжка та шафи, проте відсутні столи, тумбочки та стільці. Постільна білизна зношена, матраци брудні.

У дітей немає доступу до мила та зубної пасти. В одній із дитячих груп всі зубні щитки та паста зберігаються в дитячому іграшковому відерці. Кожна дитина користується єдиним рушником для обличчя та ніг. Особиста білизна для щоденного використання дітьми теж не виявлена. Всі ці факти свідчать про порушення прав дітей на особисту гігієну.

Також монітори встановили порушення прав дітей  на оздоровлення дітей. Адміністрація Центру не купує для вихованців путівок до оздоровчих закладів. Тому  діти в літній період 2018 року не виїздили за межі Центру.

До речі, 12 січня 2019 року обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім» відвідував народний депутат та кандидат у Президенти Олег Ляшко.