Поділитися

У четвер, 31 січня, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова та Голова правління Громадської організації «Україна без тортур» Олександр Гатіятуллін підписали меморандум про співпрацю, спрямовану на попередження катувань людей у місцях несвободи та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання.

окрема, напрямами спільної діяльності будуть здійснення моніторингу, аналізу та обміну інформацією щодо поводження з особами в місцях несвободи та навчання моніторів для здійснення моніторингових візитів до цих закладів.

Окрім цього, Офісом Омбудсмана спільно з громадською організацією проводитимуться спільні заходи у сфері попередження катувань та реалізовуватимуться проекти, спрямовані на попередження катувань людей у місцях несвободи.

Меморандумом також передбачено здійснення обміну інформацією для проведення експертизи законопроектів і нормативно-правових актів, що стосуються заходів попередження катувань людей у місцях несвободи та інших жорстоких,нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання.

Уповноважений ВР України з прав людини Людмила Денісова зазначила, що співпраця з громадськими організаціями є важливим елементом під час здійснення моніторингу дотримання прав людини в місцях несвободи.

Також за її словами, не менш важливим є здійснення заходів для попередження нелюдського поводження у цих закладах.

«Це новий крок у наших відносинах. Певна співпраця з Громадською організацією «Україна без тортур» вже є, однак відсьогодні напрями спільної роботи закріплені у Меморандумі. Переконана, що робота проводитиметься якісно. Працівники Офісу разом з громадськими моніторами перевірять стан доступу до медичних послуг в ізоляторах тимчасового тримання Національної поліції України, слідчих ізоляторах та установах виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби України», – сказала Людмила Денісова.

Омбудсман наголосила, що реалізація національного превентивного механізму є одним із стратегічних напрямів роботи Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

В свою чергу Голова правління Громадської організації «Україна без тортур» Олександр Гатіятуллін подякував Людмилі Денісовій за довіру та запевнив, що надаватиме всебічну підтримку.