Поділитися

Співробітники Секретаріату Омбудсмана разом з представниками громадськості здійснили моніторинговий візит до комунального закладу «Вінницький навчально-виховний комплекс: спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів – дошкільний заклад» Вінницької обласної ради.

Під час візиту було встановлено, що діти реалізують право на отримання відповідного рівня освіти, індивідуальний розвиток. З ними проводиться корекційна робота, спрямована на відновлення та збереження слуху.

Водночас, належних умов для цілодобового проживання дітей не створено. У зв’язку з тим, що заклад з міського підпорядкування передано в обласне, багато років у ньому не здійснюються капітальні ремонти через відсутність фінансування. За кошти благодійників нічого також не робиться, оскільки будівля залишається власністю міста, а заклад фінансується з обласного бюджету.

Покрівля школи перебуває в аварійному стані, територія школи не відгороджена. Балкони також не відремонтовані.

Більше десяти років тому в приміщеннях поміняні старі вікна на теплозберігаючі, однак дерев’яні рами та побите скло зберігаються на шкільному подвір’ї, відгородженому решітками. Керівництво закладу неодноразово зверталося до міського управління освіти з проханням утилізувати майно, однак проблема досі не розв’язана. Територія під стінами закладу виглядає неохайною, оскільки засмічена будівельним сміттям, також це створює потенційну небезпеку для вихованців.

У спальних кімнатах залишаються на ніч понад 20 дітей. Через невелику площу приміщень є можливість для використання лише двоярусних ліжок. Через це спальні кімнати нагадують казарми. Хлопці і дівчата миються в душі по черзі, оскільки облаштовано лише одну душову кімнату.

Слід зазначити, що на ночівлю в двох спальнях залишаються понад 50 дітей різного шкільного віку. Для дітей дошкільного віку створено більш комфортні умови в групах, де вони проживають і навчаються.

Діти з цілодобовим перебуванням снідають о 08.30 ранку, обідають о 14.00. Відтак перерва між вживанням їжі у дітей становить майже 6 годин. Під час спілкування з моніторами діти підтвердили, що дуже хочуть їсти перед обідом.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого до Міністерства освіти і науки України, Вінницької обласної та Вінницької міської державних адміністрацій.