Поділитися

Під час моніторингового візиту в рамках реалізації національного превентивного механізму співробітниками Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини були виявлені неналежні умови перебування пацієнтів у Почаївській обласній психоневрологічній лікарні.

В палатах дуже тісно, старі вузькі ліжка з панцерними сітками розміщені впритул. Не вистачає місця навіть для тумбочок, тому речі пацієнти тримають під подушками.

Монітори відзначили, що великі палати на 17-20 ліжок потребують перепланування. Телевізор пацієнти дивляться в невеликих вузьких коридорчиках, де можуть сидіти 5-7 осіб, але іншого місця в приміщенні лікарні немає.

Така ситуація склалася у 1999 році, після того, як заклад перенесли з території Свято-Успенської Почаївської Лаври до приміщення колишнього дитячого садочка, будівля якого зовсім не пристосована для психіатричної лікарні на 100 ліжко/місць.

Лікарня надає допомогу не лише жителям Тернопільської області, а й приймає на лікування багатьох паломників, які приїжджають до Лаври з різних регіонів України.

При цьому тривалий час в лікарні не проводилися ремонтні роботи. Сходи, ванні та туалетні кімнати потребують облаштування поручнями для осіб з інвалідністю.

Моніторинговою групою встановлено, що лікарня виконує функції установи соціального захисту населення, оскільки в ній перебувають  16 жінок, які за станом здоров’я могли б проживати в інтернатах. Зокрема, одна з жінок фактично проживає в лікарні 46 років.

За таких несприятливих умов персонал намагається покращити умови перебування належним харчуванням та різноманітним меню.

За результатами візиту звіт з рекомендаціями буде направлений до Тернопільської обласної державної адміністрації.