Поділитися

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив правозахисник, Координатор з правової реформи у Консультаційній місії ЄС в Україні Вадим Човган

” Суд нарешті визнав, що українське довічне покарання порушує права людини. Тепер є твердий юридичний аргумент: в Україні немає реалістичної перспективи звільнення від цього покарання. Мізерний шанс на помилування не є такою перспективою. Як наслідок, Україна порушує право цих засуджених не бути підданим катуванням та іншому неналежному поводженню чи покаранню (стаття 3 Конвенції)”.

Як відомо, Україна опинилася на першому місці серед 50 європейських країн за кількістю довічно ув’язнених людей, які не мають перспективи звільнення. У країні таких налічується 1541 особа. 

В українському законодавстві наразі відсутній механізм дострокового звільнення довічно засуджених. Лише після 20 років покарання вони можуть звернутися з проханням про помилування. 

У Верховній Раді України вже два роки лежить законопроект №2033а, який запроваджує механізм перегляду справ і забезпечує їхнє право на правосудний вирок. Правозахисники неодноразово закликали владу ухвалити законопроект у другому читанні та забезпечити невинно засуджених правом на справедливий суд.