Поділитися

22 квітня у Миколаєві за ініціативи громадської організації «Україна без тортур» відбувся круглий стіл на тему: «Міжнародні та національні стандарти належного поводження у місцях несвободи».

Права людини у сучасному світі перебувають під захистом міжнародного та національного права, договорів.

Ратифікація Україною ряду міжнародних документів надала можливість імплементувати міжнародні стандарти поводження з особами, що перебувають у місцях несвободи у національне законодавство. Ці стандарти встановлюють загальнолюдські стандарти прав та інтересів громадян, визначивши ту межу, за яку держава не може виходити. Про це говорили громадській сектор та представники державних структур у м.Миколаєві.

До обговорення прав людини у місцях несвободи та дотримання мінімальних стандартів належного поводження долучилися: начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області – Роман Возняк, представник УЗПЛ в Миколаївській області –Олександр Синьов, директор та заступник Регіонального центру надання БВПД у Миколаївській області – Наталія Гнатуша та Євген Мороховець, від Миколаївського місцевого центру з надання БВПД-Вікторія Царьова, представник Уповноваженого Верховної ради з прав людини у Миколаївській області – Світлана Одінцова, регіональним координатором з взаємодією із громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Миколаївській області– Вадим Жепало, Ігорь Скалько – громадський Омбудсмен із захисту виборчих прав Громадської мережі «Опора».

Від громадського сектору учасниками дискусійного клубу стали: Скалько Олександра – монітор національного превентивного механізму, член ГО «Україна без тортур», юрист у ГО «Суспільне Здоров’я та Позитивних Дій «Час життя»,Дятлов Роман – монітор національного превентивного механізму, член ГО «Україна без тортур», голова «Асоціація прийомних батьків»,Борщевська Ірина –монітор національного превентивного механізму, член ГО «Україна без тортур»,Світлана Пашкевич –керівник відокремленого підрозділу ГО «Україна без тортур» у Миколаївській області.

Захід відбувся за фінансової підтримки МФ “Відродження”.