Поділитися

В рамках реалізації національного превентивного механізму працівник Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини спільно із представником громадськості здійснили повторний моніторинговий візит до державної установи «Білоцерківської виправної колонії (№ 35)» Київської області.

Попередній візит до цієї установи відбувся навесні 2017 року.

Монітори під час візиту особисто спілкувалися із засудженими на предмет дотримання персоналом зазначеної установи вимог законодавства, безперешкодно оглянули житлові, побутові та виробничі приміщення, а також ознайомилися із документацією установи.


Окрему увагу потрібно звернути на ситуацію з одним засудженим, з яким спілкувалась моніторингова група. Так, через ушкодження гортані засуджений має ускладнення із харчуванням. Він вимушений пережовував їжу, набирати в 40 мілілітрів шприц і вводив в організм через катетер. Такий стан можна розцінювати як приниження людської гідності та жорстоке поводження. Про це зазначив член моніторингової групи та керівник організації “Україна без тортур” Олександр Гатіятуллін.

Виявлені порушення права засуджених на приватність, ліжка в окремих житлових секціях розміщенні в притул один до одного.

Приміщення дисциплінарного ізолятору дільниці слідчого ізолятору розташовані в напівпідвальному приміщенні. Камери незабезпечені природнім освітленням, в них відсутня припливно-витяжна вентиляція та через невеликий розмір вікон і їх надмірну заґратованість бракує свіжого повітря. Прогулянкові дворики штрафних приміщень потребують поточних ремонтів.

Крім того, члени моніторингового візиту зазначили, що умови перебування засуджених у дільниці карантину, діагностики і розподілу не відповідають сучасним вимогам та стандартам, оскільки переважну більшість часу вони тримаються в зачинених на ключ кімнатах. Більш того, у вільний від проведення виховних заходів час новоприбулі засуджені перебувають під постійним наглядом старшого днювального з числа засуджених, повноваження якого на здійснення таких дій не передбачені законодавством.

За результатом моніторингового візиту до Міністерства юстиції України буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав засуджених та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Візит здійснено в рамках меморандуму про співпрацю із БО ” FREE ZONE”, за фінансової підтримки благодійна організація «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ».