Поділитися

За ініціативи та підтримки громадської організації «Україна без тортур» у Харківській області на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбувся Круглий стіл «Реформування кримінально-виконавчої системи України: шлях до викорінення тортур».

Під час засідання Вченої ради Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса Національної академії правових наук України, до складу якої входять провідні науковці України у галузі кримінальної юстиції, Автухов Костянтин презентував відокремлений підрозділ ГО «Україна без тортур» у Харківській області, який він очолює. Учасникам було доведено основні статутні завдання та цілі діяльності ГО «Україна без тортур», можливості та пріоритети.

Учасникам заходу було роздано звіт про більшість організації за минулий рік, та презентовані першочергові завдання відокремленого підрозділу.

Учасники заходу схвально сприйняли перспективу співпраці наукової спільноти з представниками громадськості. Серед перспективних напрямів визнано співпрацю у законопроектній сфері, питаннях медичного забезпечення прав осіб, що знаходяться в місцях несвободи.

Академік Наталія Гуторова вказала на гостру потребу залучення науковців до процесу трансформації місць несвоободи, та взаємну потребу громадських активістів у підтримці фахових юристів та науковців для підвищення стабільності стану прав людей у місцях несвободи.