Поділитися

Керівниця видокремленого підрозділу у Полтавській області Вера Яковенко разом із партнерами провела круглий стіл на тему “Доступ до правової допомоги в місцях несвободи як один з критеріїв попередження катувань, жорстокого та такого, що принижує честь та гідність поводження”.

Участь у заході також взяли працівники Полтавської обласної прокуратури, місцевого центру БВПД, ДМС, установ виконання покарань і представники громадськості.

Мета круглого столу – обговорення актуальних питань доступу до правової допомоги осіб, які відбувають покарання в місцях несвободи Полтавської області. Забезпечення якості та доступності правової допомоги через співпрацю адвокатів та юристів системи БВПД з установами виконання покарань, ДМС та представниками громадянського суспільства, а також вироблення спільного протоколу діяльності відповідних органів державної влади та представників громадського сектору для вирішення складних ситуацій.

Було зазначено, що моніторинг місць несвободи співробітниками регіонального представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Полтавській області свідчить про негативну тенденцію доступу до правової допомоги. А вирішення соціальних питань засуджених, таких як наявність документів, житла, працевлаштування, налагодження соціальних зв’язків з близькими на етапі підготовки до та після звільнення є актуальною проблемою для громадського суспільства. Зокрема це стосується доступу до правової допомоги для оформлення документів, що підтверджують особу, набуття та відновлення права власності, підтвердження трудового стажу.

Учасники зустрічі також обговорили питання паспортизації, складання процесуальних документів, комунікації між всіма дотичними особами та виробили алгоритм подальшої співпраці.