Поділитися

Співробітники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Офісу Омбудсмана спільно з громадськими моніторами здійснили візит до Чернівецької обласної психіатричної лікарні, де вивчили дотримання прав пацієнтів.

Чернівецька обласна психіатрична лікарня є єдиним спеціалізованим закладом в області для надання психіатричної допомоги, – відзначають монітори. Однак, однією з основних проблем є недостатнє фінансування на забезпечення лікарськими засобами, харчуванням, миючими засобами.

Пацієнти змушені при госпіталізації купувати за власні кошти медикаменти, засоби особистої гігієни. Крім того, встановлено неналежні умови перебування: недотримується норма площі на одне ліжко (2-3 кв. м замість 7 кв. м), не забезпечено право на приватність.

У відвіданих відділеннях не дотримується режим дня в частині здійснення прогулянок, оскільки прогулянковий дворик використовується не за призначенням. Замість двох прогулянок (у першій та другій половині дня) пацієнти гуляють тільки надвечір протягом 15-30 хвилин. Дворики не обладнані для потреб маломобільних пацієнтів (відсутній пандус, круті сходи, лавки без спинки, немає покриття від опадів), тому такі пацієнти взагалі не бувають на вулиці.

У лікарні не дотримуються вимоги Порядку застосування фізичного обмеження (фіксації) при наданні психіатричної допомоги, що може призвести до поводження, що принижує людську гідність, чи покарання.

За результатами моніторингового візиту акти реагування будуть направлені до Чернівецької обласної державної адміністрації та інших зацікавлених суб’єктів.