Поділитися

Під час моніторингового візиту до Держваної установи «Холодногірська виправна колонія (№ 18)» було виявлено ряд суттєвих порушень вимог національного законодавства та міжнародних норм у сфері поводження із засудженими та особами, узятими під варту.


У приміщенні для проведення інструктажів відділу нагляду і безпеки установи з метою «придушення можливої непокори» зберігаються спеціальні засоби не передбачені законодавством: заціпи та рогачі, обмотані колючим дротом з гострими металевими шипами. Використання таких засобів може завдати значної шкоди життю та здоров’ю засуджених та має ознаки катування.


Приміщення дільниці карантину, діагностики та розподілу знаходиться у напівпідвальному приміщенні, в якому фактично відсутнє природнє освітлення. Вікна дільниці тимчасового слідчого ізолятора, розташованого на території установи, мають надмірне загартування та не пропускають денного світла. Також пряме сонячне світло не потрапляє у прогулянкові дворики  дисциплінарного ізолятора, які повністю покриті шифером, тому засуджені часто відмовляються від прогулянок.


На центральній алеї установи виявлено стенд, на якому розміщено фотографії та персональні дані засуджених, які порушують встановлений порядок відбування покарання, що є порушенням вимог Закону України «Про захист персональних даних» та елементом стигматизації  засуджених, що використовувався у радянські часи.


Також в установі не забезпечуються права осіб з інвалідністю, які прибули на побачення із засудженими (при вході в установу відсутній пандус, персоналу доводиться заносити осіб, які прибули на побачення, на руках).


Візит здійснено в рамках меморандуму про співпрацю із БО ” FREE ZONE”, за фінансової підтримки благодійна організація «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ

Джерело: http://www.ombudsman.gov.ua/ua/all-news/pr/v-xolodnog%D1%96rsk%D1%96j-vipravn%D1%96j-kolon%D1%96%D1%97-na-xark%D1%96vshhin%D1%96-dos%D1%96/?fbclid=IwAR2YXuhUcMOhpCa-3Y4iffSvImJxPo6REwOTDsUnRWGeliB5mtJ2TCQercY