Поділитися

Після успішного навчання в літній школі DRI та Ради Європи «Перші кроки в політиці», що проходила 6-12 липня в с. Плав’є Львівської області, команда старшого фахівця з адвокації та комунікацї ГО “Україна без тортур” Богданенка Андрія отримала стипендію на проведення адвокаційного проекту. (https://notorture.org.ua/2019/08/16/2415/)

У рамках реалізації цього проекту у Запоріжжі відбувся навчальний тренінг “Human rights. Detention places. Public monitoring” за підтримки Democracy Reporting International. На заході були присутні студенти-юристи Запорізького національного політехнічного університету, Класичного приватного університету в м. Запоріжжя, а також «Василівського коледжу ТДАТУ».

На изображении может находиться: 10 человек, в том числе Владимир Тирон, люди сидят

Тренінг розпочався з лекції керівника ГО «Україна без тортур», який провів її для студентів Запорізької області на тему «Виклики гарантування права на свободу від катувань в місцях несвободи». В ході розмови про права людини Олександр прояснив студентам суть понять «катування», «місце несвободи», «превенція», а також розповів про модель «Омбудсмен+» та, звісно, про Національний превентивний механізм.

Логічним продовженням стала лекція адвокатки Олени Дємнєєвої, яка була регіональним представником Уповноваженого з прав людини у Запорізькій області. Зважаючи на свій досвід, Олена на яскравих прикладах, що мали місце в Запорізькій області, розповіла про роль Омбудсмена та моніторів у моделі «Омбудсмен+».

Завдяки заступниці начальника ДУ «Центр пробації» в Запорізькій області Ірині Федорець, учасники отримали змогу відвідати музей пенітенціарної служби м. Запоріжжя.

Наприкінці, за участі експертів, був проведений круглий стіл на якому намагались з’ясувати витоки суспільного сприйняття катувань. Розмовляли про те, яким чином можна зацікавити громаду цією проблемою. В ході довготривалої дискусії студенти дійшли до того, що катування є неприйнятним у сучасному світі.