Поділитися

За ініціативи громадської організації «Україна без тортур», в рамках проекту «Розвиток організаційної спроможності громадської складової Національного превентивного механізму через розбудову громадського об’єднання моніторів НПМ» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» Керівником Відокремленого підрозділу в м. Миколаїв Світланою Пашкевич був проведений круглий стіл на тему «Звітування за результатами моніторингових візитів в рамках НПМ у Миколаївській області».

Учасниками заходу стали: члени спостережних комісій при районних та обласних райдержадміністрацій, Миколаївський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, представники громадського сектору, представник з особливих доручень відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності  Управління забезпечення прав людини Національної поліції  України у Миколаївській області, монітори НПМ, представник  депутата Миколаївської міської ради, регіональний координатор з взаємодії із громадськістю у Миколаївській області.

На изображении может находиться: 4 человека, в помещении

Присутні на заході монітори національного превентивного механізму зазначили: « Саме  співпраця громадських моніторів з представниками Уповноваженого ВРУ з прав людини у Миколаївській області  дає  можливість отриману в ході моніторингу інформацію та на підставі аналізу виявлених  проблем у Миколаївській області  надавати державним органам рекомендації для покращення умов перебування людей у місцях несвободи, дотримання їх прав».

На изображении может находиться: 4 человека, люди сидят и в помещении

Учасники заходу, під час дискусії, дійшли висновку, що  лише за тісною  взаємодією державних органів та представників громадськості  можливий ефективний контроль за діяльністю місць несвободи. Велику роль в цьому також відіграють спостережні комісії створені при районних та обласних держадміністраціях та,  які є своєрідною зв’язувальною ланкою між владою, суспільством та засудженим. =

Вдячні МФ “Відродження” за підтримку наших ініціатив!