Поділитися

У серпні 2019 році відбувся моніторинг «Холодногірської виправної колонії (№18). Про цей візит детальніше можна прочитати тут.

У приміщенні для проведення інструктажів відділу нагляду і безпеки установи з метою «придушення можливої непокори» зберігалися спеціальні засоби не передбачені законодавством: заціпи та рогачі, обмотані колючим дротом з гострими металевими шипами. Використання таких засобів може завдати значної шкоди життю та здоров’ю засуджених та має ознаки катування.

На центральній алеї установи було виявлено стенд, на якому розміщено фотографії та персональні дані засуджених, які порушують встановлений порядок відбування покарання, що є порушенням вимог Закону України «Про захист персональних даних» та елементом стигматизації  засуджених, що використовувався у радянські часи.

Приміщення дільниці карантину, діагностики та розподілу знаходиться у напівпідвальному приміщенні, в якому фактично відсутнє природнє освітлення.

За результатами моніторингового візиту ГО «Україна без тортур» направила звернення до Голови спостережної комісії  у Новобаварському районі м. Харкова.

Нещодавно ми отримали відповідь, у якій йшлося, що наше звернення було розглянуто на засіданні спостережної комісії і був здійснений виїзд до Державної установи «Холодногірська виправна колонія».

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - image-3.png

За результатом серпневого моніторингу, зверненню ГО «Україна без тортур» та засідання спостережної комісії відбулися певні зміни.

Колючий дріт з рогачів був знятий. Також заплановано перенесення приміщення для відділення дільниці карантину, діагностики і розподілу в приміщення з достатнім природним освітленням. Однак про «деконструкцію дошки сорому» у листі не йшлося.