Поділитися

За ініціативи та підтримки громадської організації «Україна без тортур» 12 листопада 2019 р. у Чернігові було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».

В роботі круглого столу взяли участь регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Тетяна Коренькова, регіональний координатор Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Алла Лепеха, депутатка Чернігівської міської ради Регіна Гусак, режисер документального короткометражного фільму «Небо над головами» Василь Возняк, викладачі, курсанти та студенти Академії Державної пенітенціарної служби, представники Координаційної ради молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Чернігівській області, громадських організацій, монітори НПМ.

Метою проведення круглого столу було обговорення нагальних питань у сфері дотримання соціальних, економічних та інформаційних прав і свобод людини і громадянина задля попередження тортур та жорстокого поводження у місцях несвободи, формування громадської думки про значення моніторингових візитів НПМ та залучення нових членів до ГО “Україна без тортур”.

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області Тетяна Коренькова акцентувала увагу присутніх на Стратегічних напрямах діяльності Уповноваженого та особливостях роботи регіонального представництва.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - IMG_9716-1024x683.jpg

Особливу зацікавленість викликали результати моніторингових візитів до місць несвободи в рамках реалізації національного превентивного механізму та питання дотримання прав людини в умовах децентралізації.

На заході було здійснено показ документального короткометражного фільму «Небо над головами». Кінострічку представляв режисер Василь Возняк. Учасники круглого столу обговорили долю головного героя фільму, питання щодо дотримання прав засуджених в умовах позбавлення волі, важливість аспекту виправлення та ресоціалізації засуджених.

Вдячні МФ “Відродження” за підтримку наших ініціатив.