Поділитися

За ініціативи ГО «Україна без тортур» керівницею відокремленого підрозділу ГО «Україна без тортур» в Полтавській області, регіональним координатором Уповноваженого Вірою Яковенко проведено круглий стіл «Моніторинг місць несвободи в Полтавській області у 2019 році та безпека під час візитів».

У заході взяли участь представники адвокатської спільноти, працівники Полтавського регіонального та міського центрів з надання ВБПД та регіональний координатор Уповноваженого В Полтавській області.

Під час зустрічі було обговорено питання реалізації Національного превентивного механізму, результати здійснення моніторингових візитів до місць несвободи в Полтавській області, специфіка різних установ. Окреме питання присвятили дитячим установам та установам Мінсоц, обговорили питання діяльності пенітенціарної системи та проблем, що виникають під час етапування та конвоювання. Розглянули питання позитивних змін в інституціях та проблемні питання, на які звертають увагу монітори, питанням безпеки під час діяльності та профілактиці і попередження ТБ та гепатиту.

Учасники із зацікавленістю ставили питання, обговорювали практичні приклади, висловлювали власну думку. Дискусія та обговорення пройшли в дружній атмосфері, адже обмін досвідом є важливою складовою успішного функціонування НПМ.