Поділитися

В Україні вже досить тривалий час діє Національний превентивний механізм, метою якого є попередження жорстокого поводження та катувань з людьми, які перебувають в місцях несвободи. Разом з тим, у фокус моніторингів не потрапляло питання захисту ЛГБТІ-осіб, позбавлених волі, хоча проблема із їх стигматизацією, внутрішньою сегрегацією та – як наслідок, значними порушеннями їхніх прав – лишається гострою. Про це свідчить інформація про окремі випадки, яка, час-від-часу, з’являється у медіа, національні дослідження та висновки міжнародних експертів.

14 грудня 2019 року монітори Національного превентивного механізму Рівненщини провели панельну дискусію щодо можливих шляхів ефективного захисту ЛГБТІ-осіб, позбавлених волі.
Модерувала дискусію координаторка і юристка громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в м. Рівному Марія Цип’ящук. Також до розмови про зниження рівня дискримінації в місцях несвободи був запрошений регіональний представник Уповноваженого Верхової Ради України з прав людини

Учасники заходу ознайомилися зі специфікою перебування ЛГБТІ-осіб у місцях позбавлення волі, найбільш поширеними проявами жорстокого поводження із представниками ЛГБТІ-спільнот в місцях несвободи, маркерами, які можуть вказувати на таке поводження і на які доцільно звертати увагу під час моніторингів та опрацювали рекомендації щодо врахування сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності та сексуальні характеристики при превенції тортур та жорстокого поводження в пенітенціарних закладах.

Захід організований ГО “Україна без тортур” і є частиною проекту “На шляху до ефективного захисту ЛГБТІ-осіб позбавлених волі” за фінансової підтримки “Freedom House”.